FAQ

Co to jest home staging?

Home staging to profesjonalne, zazwyczaj niskobudżetowe przygotowanie nieruchomości do najmu lub sprzedaży. Przygotowanie polega na dostosowaniu wnętrza do wymagań i potrzeb jak największej liczby klientów.

Czy home staging wiąże się z remontem lub koniecznością wymiany mebli?

Absolutnie nie! Czasem wystarczą drobne naprawy, przestawienie mebli, ich naprawa, zmiana koloru narzuty czy poduszki lub dodanie innego elementu dekoracyjnego. Eksponujemy atuty, pracujemy nad tym aby usunąć elementy obniżające wartość nieruchomości.

Jakie są formy współpracy z Fiesta Home Staging?

Proponujemy bezpłatne spotkanie w trakcie której określamy potrzeby i sugestie zmian. Możemy przygotować raport na podstawie, którego właściciel nieruchomości sam przeprowadzi zmiany. Lub na podstawie analizy przeprowadzimy cały proces sami (zakupy, dobór fachowców, sprzątanie itp)

W jaki sposób się rozliczamy za usługę home staging?

Każdorazowo określamy niezbędny do zrealizowania usługi budżet. Koszt wszystkich zakupów w 100% z góry pokrywa klient ; za usługę rozliczamy się 50% przy podpisaniu umowy i resztę po realizacji.

Jak długo trwa przygotowanie nieruchomości w ramach usługi fiesta home staging?

Jeśli w grę wchodzi tylko usługa home staging bez konieczności prowadzenia większych prac naprawczych to czas realizacji wynosi kilka dni. Wszystko zależy od zakresu uzgodnionych działań i wielkości nieruchomości.

Czym różni się usługa home staging od usługi projektowania wnętrz?

Usługa home staging jest z założenia szybkim i niskokosztowym działaniem skierowanym na profesjonalne przygotowanie nieruchomości do najmu lub sprzedaży. Często polega na depersonalizacji wnętrza co czasem oznacza jego przygotowanie wbrew upodobaniom właściciela. Projektowanie wnętrza jest za to przygotowaniem domu w sposób zgodny z oczekiwaniami właściciela, jego gustu i upodobań. Czyli nadaniu mu osobistego charakteru.

Czy home staging może się sprawdzić w przypadku małego i skromnego wnętrza?

Usługi oferowane przez Fiesta Home Staging są na każdą kieszeń. Czasem wydanie niewielkiej kwoty na profesjonalne przygotowanie nieruchomości do sprzedaży lub najmu da efekt w postaci szybszej transakcji za wyższą kwotę. Właściwe przygotowanie i dobra prezentacja nieruchomości wyróżni ją spośród innych dostępnych na rynku.

Dlaczego powinienem skorzystać z usługi fiesta home staging? Może zrobię to sam lepiej?

Właściciel swoje mieszkanie czy dom przygotowuje zgodnie z własnym gustem i potrzebami; z czasem przyzwyczaja się do tego co jest, drobne usterki nie przeszkadzają, przestaje dostrzegać niedociągnięcia i słabe strony. Z nieruchomością właściciel związany jest emocjami i wspomnieniami, które często zaburzają obiektywną ocenę. Fiesta Home Staging przygotuje mieszkanie uniwersalne, pozwoli spojrzeć na nieruchomość okiem potencjalnego najemcy lub nabywcy.

Jakie mieszkanie prezentować umeblowane czy puste?

Home staging ma pokazać najemcom lub nabywcom jak mogą mieszkać. Bardzo niewiele osób oglądających nieruchomość potrafi wyobrazić sobie jej potencjał. Zupełnie puste mieszkanie sprawia wrażenie zimnego i niedostępnego; sugeruje ogrom prac koniecznych do wykonania po wynajęciu lub zakupie.

Profesjonalnie przeprowadzony home staging ma pobudzić wyobraźnię nabywcy lub najemcy i sprawić, że zobaczy on siebie w danym wnętrzu.

Kto zajmuje się zatrudnieniem ekipy wykonawczej i kto nadzoruje taki projekt ?

Fiesta Home Staging zajmuje się nadzorem swoich projektów, jak również współpracuje z wykonawcami prac budowlanych. Jednakże tutaj wszystko zależy od właściciela i jest to kwestia domówienia, jeżeli właściciel chce sam zatrudnić wykonawców to oczywiście może to zrobić we własnym zakresie. Kwestia nadzoru zależy od zlecenia jakie dostanie Fiesta Home Staging – możemy wykonać sam raport, który zawiera propozycję należnych zmian lub dodatkowo przejąć nadzór nad wszystkimi pracami, dokonać zakupów potrzebnych materiałów, jak również zająć się dekoracją i ostatecznym przygotowaniem nieruchomości.

Kto dokonuje potrzebnych zakupów do wykonania projektu ?

Jeżeli właściciel zleca całościowe wykonanie projektu Fiesta Home Staging to oczywiście dokonanie zakupów jest w „pakiecie” i ta wersja jest najbardziej praktyczna, ponieważ Home Stager pamięta, że nieruchomość jest przygotowywana do sprzedaży i powinna być jak najbardziej neutralna, aby trafiała do szerszego grona zainteresowanych , potencjalnych nabywców lub najemców, a właściciel najczęściej dokonuje zakupów według własnego gustu, upodobań co niekoniecznie zawsze pasuje do założeń i realizacji projektu przygotowania nieruchomości do najmu lub sprzedaży.